Občiansky dialóg s europoslancami

Občiansky dialóg s europoslancami

Kedy?

9.6.2018

Kde?

SINAJ City Hub, Trstená

Organizovanie občianskych dialógov je jedna z hlavných komunikačných priorít pre Europe direct centrá. Prvý občiansky dialóg sme zorganizovali aj my v Europe direct Trstená. Do diskusie prijali naše pozvanie europoslankyňa Monika Smolková, europoslanec Ivan Štefanec a Dušan Chrenek za Európsku komisiu – vedúci oddelenia na Generálnom riaditeľstve pre poľnohospodárstvo a rozvoj vidieka. Europoslanci sa snažili v diskusii priblížiť ich prácu, fungovanie a odpovedať na otázky. Moderátora diskusie zaujímalo napr.: Ako hlasovali pri smernici o vysielaní pracovníkov EÚ a prečo? Ktoré programy pre mládež by odporučili?   Veľmi horúcou témou boli aj voľby a to, aké sú príčiny nízkej účasti vo voľbách a ako to zmeniť? Ako pôsobia vo vnútri svojich strán na zvýšenie účasti občanov vo voľbách? Čo mladí ľudia a extrémizmus? Na diskusii sa rozprúdila pútavá debata. Účastníci mohli na kladenie otázok používať aj aplikáciu sli.do. Po diskusii sa mnohí účastníci ešte zastavovali za europoslancami a dodatočne sa ich pýtali na to, na čo by chceli poznať odpoveď.


„Som veľmi rada, že som sa zúčastnila a opäť niečo viac dozvedela o práci našich europoslancov v prospech nás obyvateľov EÚ a o ich vzájomnej spolupráci s europoslancami z iných krajín. Zaujímavé boli aj ich názory na aktuálne dianie na Slovensku a tiež názory a problémy, ktoré trápia celú Európu“, vyjadrila sa po diskusii účastníčka debaty, p. primátorka Trstenej, Magda Zmarzláková.


Dialógu s europoslancami sa zúčastnilo okolo 30 ľudí. Diskusia bola realizovaná 9.júna v Europe direct Trstená. Pre samotných europoslancov sú takéto občianske dialógy ich prácou, pre nás obohatením, odpoveďou na otázky, ktoré nosíme v sebe, či im môžeme dôverovať a čo pre nás samotných robia. Tešíme sa opäť niekedy na stretnutie s ďalšími europoslancami!Michaela Šidová


Ďalšie najbližšie akcie