God's Session

V nedeľu 8.1.2017 sme v Trstenej pripravili stretnutie God´s session. Veríme, že v čase, keď ľudia na začiatku nového roka organizujú rôzne rodinné či firemné alebo priateľské stretnutia, aj Boh sa chce stretnúť so svojím ľudom. Akcie sa zúčastnilo približne 100 ľudí a jeho hlavným mottom bolo: “Nie silou ani mocou, ale mojím Duchom, hovorí Pán.“

Program začal sv. omšou, ktorú celebroval páter Juraj Ďurnek, provinciál rehole piaristov a vedúci spoločenstva Piar v Prievidzi. V hudbe a spoločnej chvále nás počas nej doprevádzalo Spoločenstvo Novej Evanjelizácie z Kubína.
Po sv. omši program pokračoval workshopmi na rôzne témy: ako rozlišovať Boží hlas priblížila sestra Timotea zo spoločenstva Piar, o tom, čo je modlitba príhovoru a ako sa ju modliť, hovoril P. Juraj. Líder kapely Godknows Ján Grešner zase vysvetľoval, čo pre neho znamená chvála a ako sa dá chvála žiť každý deň. Ako spravovať financie v súlade s Božími zámermi odkrýval Andrej Kmotorka na ďalšom workshope. Manželia Marettovci na osobnom svedectve povzbudzovali ,,prinášať zmeny" v prostredí, ktoré neprijíma Ježiša, a manželia Slamkovci sa delili o to, ako sa dá žiť láska v rodine/manželstve aj po dvadsiatich rokoch spoločného života.
Program stretnutia sme vo farskom kostole zavŕšili spoločnou modlitbou chvál, ktorou nás viedla kapela Godknows z Prievidze. Súčasťou bola prednáška sestry Timotey na tému ,,Život bez kompromisov vedúci k svätosti.”
God’s session mal veľmi pestrý program, aby prostredníctvom neho sme všetci prítomní nanovo zatúžili po živote v Duchu a otvorili mu svoje zámery, túžby i biedy. Veríme, že tento čas priniesol a ešte aj prinesie dobré ovocie, a dúfame že sa aj naďalej budeme spolu modliť a stretávať na pravidelných Modlitbách chvál či modlitebnom večeri Milosrdný.

 

Mikolasik

V.I.A.C. - Inštitút pre podporu a rozvoj mládeže

Sídlo: Ústie nad Priehradou 41, 028 01 Trstená
Kancelária: Železničiarov 253/1, 028 01 Trstená
                   +421 948 849 922
                   Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.
                   www.ozviac.sk
IČO: 42 217 202
DIČ: 2023 297 287
Číslo účtu: IBAN SK61 7500 0000 0040 1397 5251
BIC (SWIFT)CEKOSKBX