Inšpiratívny večer Proti prúdu...

Proti prúdu

Na poslednom Inšpiratívnom večery s názvom JEDEN OKAMIH A ... naši hostia Mária Demitrová, Ján Orlovský a manželia Silvia a Pavel Nejedlí podali silné posolstvo o tom, ako ich jeden okamih v živote naučil viac milovať a žiť.

26. októbra 2017 bude ďalší Inšpiratívny večer s názvom PROTI PRÚDU...  Hosťami sú Vladimír Beregi, Michal Libant a Azim Farhadi. Osobnosti, ktoré kráčajú už niekoľko rokov proti prúdu. Vo svojom živote urobili vážne rozhodnutia. Vybrali si pravé a skutočné hodnoty. Hodnoty, ktoré nemajú pre mnohých v dnešnej dobe „hodnotu“. Sú presvedčení, že sa rozhodli správne. Aj napriek tomu, že sa vzdali svojich istôt veria, že vždy sa dá začať odznova. Každý z nich kráča istým spôsobom proti prúdu. Ako? Prezradia Vám oni sami. A preto Vás srdečne pozývame stráviť večerné chvíle s našimi inšpiratívnymi osobnosťami. Začiatok je o 19:00 hod. a stretnutie sa koná v priestoroch SINAJ City Hub v Trstenej.

Potrebné je však vopred si rezervovať miesto, a to najneskôr do 24. 10. 2017, vyplnením prihlasovacieho formuláru: https://viac.typeform.com/to/Jw26mH. Kapacita je obmedzená!

Cena vstupného je 3,- €. Okrem našich hostí sa môžete tešiť aj na tradičnú afgánsku hudbumalé občerstvenie. Registrácia je úplná až po zaplatení poplatku!

Info k platbe:

  • platba na bankový účet:

Číslo účtu: SK83 0200 0000 0033 7190 2656
Variabilný symbol: 2610
Poznámka: Vaše priezvisko (ak platíte naraz za viacerých členov, uveďte do poznámky tiež aj počet)

  • platba osobne v City Hub Sinaj v Trstenej:

V pracovných dňoch od pondelka do piatku, v čase od 8:30 - 16:00 hod. alebo 26.10.2017 najneskôr 15 minút pred začiatkom (do 18:45 hod.).

V prípade otázok nás kontaktujte na e-mailovej adrese Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. alebo na čísle 0948 849 922.

Niečo bližšie o našich hosťoch:

Azim FarhadiAzim Farhadinovinár, ktorý počas vojny v Afganistane našiel v sebe silu a odišiel do neznáma, až priamo na Slovensko. Po príchode absolvoval jazykový kurz slovenčiny a neskôr začal študovať žurnalistiku. V rámci rozvojovej pomoci a fondov sa mu podarilo dotiahnuť zopár projektov aj do Afganistanu. Momentálne pomáha utečencom z iných krajín so začleňovaním sa do slovenskej spoločnosti. Cestuje po Slovensku a v rámci Inštitútu pre migráciu a komunikáciu organizuje diskusie, konferencie a prednášky na tému integrácie. Aj napriek tomu, že to má v živote náročné (pretože Slováci nie sú ešte zvyknutí žiť s cudzincami), sa nebojí ísť proti prúdu. Nevzdáva sa a bojuje. Podľa neho za predsudky môže práve ten fakt, že ľudia nemajú osobné skúsenosti s cudzincami a mnoho informácií majú iba z médií. Ešte nikdy neoľutoval, že prišiel na Slovensko. Je tu šťastný a cíti sa tu ako doma, ako aj on sám hovorí: „Kde je človek spokojný, tam je doma.“

Michal Libant

Michal Libant – kapitán, pôsobí ako bachar (dozorca, príslušník zboru väzenskej a justičnej stráže) v Leopoldovskej väznici, kde pracuje aj ako väzenský pedagóg. Pracovať v najstráženejšej väznici na Slovensku medzi vyše tisíc odsúdenými väzňami, nie je ľahké. Nepatrí však medzi skupinu bacharov, ktorí robia zo života peklo tým, že psychicky a fyzicky týrajú väzňov. Práve naopak. Kráča proti prúdu a dáva väzňom nádej, že nikdy nie je neskoro začať nový život. Veľmi veľkou mierou prispieva k prevýchove odsúdených. Neodsudzuje ich, aj keď ich mnohí odsúdili. Častokrát je pri tom, keď Boh otvára srdcia väzňov. Je svedkom toho, ako sa väzni začínajú postupne meniť a uvedomovať si, že ich život má zmysel, pretože ich niekto miluje aj napriek tomu, čo urobili. Prebúdzajú sa v nich hodnoty, menia charaktery, padajú pretvárky... Do ich správania prichádza pokora a to sú prvé kroky, kedy sa aj oni púšťajú proti prúdu. Začínajú sa správať inak ako je štandard iných odsúdených.

Vladimír Beregi

Vladimír Beregi -bývalý kulturista, kukláč, milovník adrenalínu a nebezpečenstva. Užíval si život, lozil po strechách, behal po múroch, zasahoval proti ľuďom naviazaných na mafiu, pomáhal hľadať drogy až do chvíle, kedy sa rozhodol vydať sa úplne inou cestou. Boh prejavil o neho záujem, aby sa nestratil vo vlastnej sieti svojho ega, čím sa radikálne zmenil jeho život. Vladimír Beregi podstúpil vážne rozhodnutie. Svoju uniformu zavesil na klinec, neváhal ísť proti prúdu a vybral sa po ceste kňazstva. Momentálne pôsobí ako kňaz v spoločenstve Koinonie Jána Krstiteľa, v malej dedine Sklené. Jeho životný štýl bol kedysi úplne odlišný od života, aký vedie dnes, avšak svoje rozhodnutie ešte ani raz neoľutoval. Urobil definitívnu čiaru za svojim minulým životom a žije nový život plný pokoja a radosti.

Viac informácií sa dozviete osobne počas Inšpiratívneho večera, kedy sa Vám bližšie predstavia naši hostia a tiež budete mať možnosť sa ich opýtať otázky, ktoré Vás zaujímajú. Tešíme sa na Vás!

Mikolasik

V.I.A.C. - Inštitút pre podporu a rozvoj mládeže

Sídlo: Ústie nad Priehradou 41, 028 01 Trstená
Kancelária: Železničiarov 253/1, 028 01 Trstená
                   +421 948 849 922
                   Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.
                   www.ozviac.sk
IČO: 42 217 202
DIČ: 2023 297 287
Číslo účtu: IBAN SK61 7500 0000 0040 1397 5251
BIC (SWIFT)CEKOSKBX