Známka nie je všetko

Známka nie je všetko

Kedy?

6.6.2019 15:00-18:00

Kde?

SINAJ City Hub, Trstená

Hodnotenie nevezme talent, ale môže zničiť sny.

Téma, ktorá je pred koncom školského roka, viac než aktuálna. Ako spravodlivo hodnotiť? Dá sa to? Pozrieme sa na hodnotenie z rôznych uhlov pohľadu. Ako je hodnotenie vnímané vo vzťahoch učiteľ – žiak/žiak – učiteľ, rodič – žiak/žiak rodič, rodič – učiteľ/učiteľ rodič, žiak-žiak?

Čo všetko sa skrýva za známkou? Ako sa pri hodnotení vyhnúť porovnávaniu, nálepkovaniu a predsudkom? Aký vplyv majú soc. rozdiely a rôzne znevýhodnenia žiakov na ich hodnotenie? Je pre žiakov motiváciou dobrá známka, alebo vedomosť? Ako riešiť problémové situácie pri hodnotení? A čo tlak rodičov na výkon dieťaťa a tiež na rozhodnutia učiteľov?

Spoločne odkryjeme mnohé otázky, ktoré v sebe táto téma skrýva ...

Lektor: Janette Motlová (Maziniová) sa vzdelávaniu venuje 18 rokov. Momentálne pracuje ako riaditeľka Výskumného ústavu detskej psychológie a patopsychológie. Založila neziskovú organizáciu EDUMA a je držiteľkou ocenenia “Lektor roka” 2017.
Iniciovala vznik Online živej knižnice - vzdelávacieho portálu, ktorý získal v roku 2017 ocenenie generácie 3.0. Jej srdcovkou je vzdelávanie cez príbehy – story telling a emocionálne učenie. Venuje sa rôznym témam v oblasti vzdelávania, formovania postojov a kritického myslenia.
Janette tiež skúma, aký dopad má vylúčenosť človeka pre rôzne dôvody na jeho pracovný, osobný a rodinný život. „Ak vieme pochopiť prežívanie druhých, ak rozumieme ich konaniu, správaniu a postojom, vieme byť dobrými učiteľmi, manažérmi, aj zamestnávateľmi,” hovorí Janette.
Je držiteľkou niekoľkých významných ocenení v oblasti vzdelávania, držiteľkou Novinárskej ceny za blogy a autorkou autobiografického románu Cigánka.

Termín: 06.06. 2019 od 15:00- 18:00 hod.

Miesto: SINAJ City Hub, Železničiarov 253/1, Trstená

Cena: 5 Eur (Poplatok bude použitý, ako príspevok na pokrytie nákladov za lektora a realizáciu workshopu. Poplatok sa hradí priamo na mieste.)

Prihlasovanie TU

Workshop je určený pre učiteľov základných a stredných škôl, výchovných poradcov a ďalších pedagogických pracovníkov.

Prihlásiť sa môžete do 03.03.2019, alebo do naplnenia kapacity. V prípade, že sa nemôžete zúčastniť, oznámte nám to prosím čím skôr, aby sme Vaše miesto mohli posunúť ďalším záujemcom.

Ďakujeme za pochopenie.

Tešíme sa na Vás.Ďalšie najbližšie akcie

Žiadne najbližšie akcie