Týždeň dobrovoľníctva

Týždeň dobrovoľníctva

Kedy?

16. - 22. 9. 2018

Kde?

Slovensko

Slovensko sa v septembri stane dejiskom dobrých skutkov. Už teraz si môžete pozrieť a vybrať kde a ako by ste mohli pomôcť v termíne od 16. – 22. septembra 2018. Do Týždňa dobrovoľníctva sa zapojí aj speváčka Sima Martausová.


Dobrovoľnícke centrá po celom Slovensku spolu so stovkami neziskových organizácií a občianskymi združeniami pripravili na Týždeň dobrovoľníctva plnohodnotný a kvalitný program. “Ide o ochutnávku dobrovoľníctva. Stačí prísť na stránku www.tyzdendobrovolnictva.ska vybrať si kraj, v ktorom by ste chceli pomôcť. Automaticky Vás to presmeruje na konkrétne dobrovoľnícke centrum a program v danom kraji. Keď sa Vám nejaká dobrovoľnícka aktivita zapáči, stačí osloviť kontaktnú osobu pri danej aktivite“,vysvetľuje koordinátorka kampane z Platformy dobrovoľníckych centier a organizácií Gabriela Podmaková.


Program Týždňa dobrovoľníctva v Žilinskom kraji môžte nájsť tu. Je na vás, na ktorú z dobrovoľníckych aktivít sa prihlásite. Ak viete o aktivite, ktorá nesmie chýbať v našom programe, určite sa nám ozvite na maile dobrovolnictvo@ozviac.sks popisom activity a radi ju do program zaradíme! Bude to Deň otvorených dverí, čistenie parku, či návšteva detského domovu? Kreativite sa medze nekladú.


V minulom roku sa do Týždňa dobrovoľníctva na celom Slovensku zapojilo 4535 dobrovoľníkov a dobrovoľníčok, ktorí venovali druhým 10 904,5 dobrovoľníckych hodín bez nároku na odmenu.


 


Kontakt:


Tereza Prielomková
koordinátorka Žilinského dobrovoľníckeho centra


0903 262 166Ďalšie najbližšie akcie

Žiadne najbližšie akcie