Prežiť pôst inak

Prežiť pôst inak

Kedy?

od 2.3. do 15.4. 2022

Kde?

Pôstne obdobie

Prežite pôst spolu s nami a otcom Adamom Szustakom. Aj tento rok sme si pre vás pripravili pôstne duchovné cvičenia pod názvom „Odrobiny“.

Zmyslom programu nebude výkonnostné plnenie úloh. 

 

Cieľom je, aby sa naše srdcia naučili hľadieť novým spôsobom a všímať si nové veci. 


Ako to bude fungovať?

 

Každý večer pôstu od Popolcovej stredy po Bielu sobotu vám na portály emauzy.online prinesieme novú pôstnu úlohu na nasledujúci deň. Večer nad ňou pouvažujeme a na druhý deň sa ju pokúsime uskutočniť.

O čom to je?

Obsahom bude krátke video od poľského dominikána otca Adama Szustaka, ktorý nám zadá “Odrobinu” čiže nápad, čo urobiť, aby sme svoje srdce naučili hľadieť na svet inak. Každý večer sa teda dozviete, aká úloha vás ďalší deň čaká a budete mať pri večernom rozjímaní čas porozmýšľať ako úlohu splníte. Časti budú vychádzať každý večer okrem nedele, keďže tie sa do pôstu nepočítajú.


Kto je otec Adam Szustak?
Poľský dominikán Adam Szustak dlhé roky pôsobil v Krakowe, kde mal na starosti dominikánsku pastoráciu vysokoškolákov. Zároveň študoval na Akadémii divadelných umení. Teraz žije v kláštore v Lodži, ale najčastejšie je na cestách. Často organizuje pravidelné duchovné cvičenia a obnovy, je autorom desiatok kníh a audiokníh. Na Slovensku vyšli jeho knihy Evanjelium pre nenormálnychVrch prísľubovHrniec strachu a #ešte5minút vo vydavateľstve Slovo medzi nami.

 

Zaregistrujte sa na online duchovné cvičenia hneď a úlohy budete dostávať priamo do svojho e-mailu.


Prihláste sa vyplnením krátkeho formulára, ktorý nájdete TU

 

Ďalšie najbližšie akcie