Národný týždeň manželstva

Národný týždeň manželstva

Kedy?

11.-17.2.2019

Kde?

Slovensko

Národný týždeň manželstva sme v Sinaj City Hub odštartovali manželským rande.


V pondelok 11.2.2019 prišlo do našich priestorov 12 manželských párov, ktorí medzi sebou vytvorili veľmi priateľskú a rodinnú atmosféru, o čom svedčia aj slová jednej zo zúčastnených manželiek: „Rande s manželom nám obom umožnilo zastaviť sa v tej každodennej rutine, najmä prostredníctvom kvízu, tanca a vôbec v netradičnom prostredí plnom prijatia a ľudí, ktorých manželstvá sú pre nás nesmiernym svedectvom. To najdôležitejšie a najkrajšie bola prítomná vzájomná chvíľa s mojím manželom. Spoločné roky pribúdajú a vzájomná láska rastie. Bohu vďaka za to, aj všetkým, ktorí nám umožnili tento čas“.


Večer bol však aj plný súťaživosti. Pre manželov bol pripravený kvíz, plný zaujímavých otázok o manželstve. Medzi kvízovými otázkami sme si oddýchli pri počúvaní klasickej hudby v podaní talentovaného huslistu Martina Pavlíka, ktorý nám prišiel spríjemniť atmosféru. Manželia mali možnosť zatancovať si pod vedením skúseného tanečníka Jejeé-a. Po vyhodnotení kvízu sme obdarovali víťazný pár, cenou – romantickou večerou v reštaurácii Hotel Roháč. Tí svoju výhru venovali manželskému páru, ktorý práve vtedy oslavoval svoje výročie. Týmto veľmi milým gestom sa len potvrdila priateľská atmosféra celého večera.


Vo štvrtok sa v Centre voľného času stretli manželia, pre ktorých
boli pripravené zábavné aktivity, počas ktorých sa mohli uvoľniť, zahrať sa i zasúťažiť. Otec Matúš Reiner svojím vstupom poukázal na rozdielnosť mužov a žien, a povzbudil manželov k budovaniu vzájomnej jednoty.Národný týždeň manželstva sme zavŕšili sv. omšou v kostole Najsvätejšej Trojice v Tvrdošíne, ktorá bola spojená aj s obnovením manželských sľubov. Sv. omše sa zúčastnilo množstvo párov, ktoré si pripomenuli svoj svadobný deň a obnovili si pred Bohom svoj manželský súhlas.
Ďakujeme všetkým zúčastneným párom, ktorí sa rozhodli zastaviť sa a navzájom si venovať to najvzácnejšie – čas!


Tento rok to bol už deviaty ročník kampane Národného týždňa manželstva. Je to týždenná iniciatíva na podporu manželstva, ktorej cieľom je propagovať a podporiť manželstvo ako vzácnu hodnotu pre moderného človeka. NTM vytvára priestor, kde si môžeme pripomenúť, že spokojné manželstvo nie je samozrejmosť, ale vzťah, ktorý by sme mali rozvíjať.
Ďalšie najbližšie akcie

Žiadne najbližšie akcie