Inkluzívne počas pandémie - dá sa to?

Inkluzívne počas pandémie - dá sa to?

Kedy?

25.2. 2021 v čase 18:00 - 19:00

Kde?

u Vás doma - online cez ZOOM

Diskusia pre učiteľov

EDUpoint

 

Poďme diskutovať o téme, ktorá často zaznieva, ale v online dobe „neosobného“ kontaktu prináša mnohé otázky a výzvy. Ako sa dá inkluzívne vzdelávať v čase, keď sa forma vyučovania neustále mení a mnohé deti majú sťažený prístup ku vzdelaniu, resp. sa nevzdelávajú vôbec? Ako si ako učiteľ, či škola poradiť s výzvami, ktoré prináša vzdelávanie žiakov v ich rozmanitosti? Čo na to školy potrebujú, aby aj teraz mohli vzdelávať inkluzívne? Aké sú možnosti podpory pre deti, školy, či učiteľov? V rámci príkladov dobrej praxe sa budeme zaoberať aj aktuálnymi možnosťami v oblasti inkluzívneho vzdelávania. Čo konkrétne vieme urobiť aj v týchto podmienkach?

 

Hostia:

 

Viktor Križo - dvanásť rokov pôsobil ako učiteľ matematiky a špeciálny pedagóg, aktuálne pracuje ako terénny odborný zamestnanec Centra pedagogicko-psychologického poradenstva a prevencie v Bratislave. Je šíriteľom konceptu inkluzívneho vzdelávania postaveného na humanistickej psychológii slobody a zodpovednosti C. Rogersa, Maslovových B- a D-potrebách a modelu Nenásilnej komunikácie. Garantuje inovačné vzdelávanie v Centre a lektoruje kurzy. V Slovenskej Komore učiteľov advokuje tému demokratizácie v školách.

 

Masha Orogváni - špeciálna pedagogička, scenáristka a regionálna konzultantka projektu Škola inkluzionistov. Venuje sa lektorovaniu a supervízii pre asistentov a lektoruje aj kurzy efektívneho rodičovstva. Do dejín inkluzívneho vzdelávania sa zapísala ako neúnavná asistentka dievčatka s downovým syndrómom v bežnej základnej škole a poukázala na to, ako je všetko možné, keď sa chce. Odvtedy je ukážkou toho, ako sa dá byť asistentom nádeje.

 

Kedy: 25.2. 2021 v čase 18:00 - 19:00

Kde: u Vás doma - online cez ZOOM

Poplatok: bez poplatku

Prihlasovanie: do 24. 2. 2021 TU!

 

Workshop je vhodný pre učiteľov, iných pedagogických pracovníkov, študentov pedagogiky, zástupcov MVO.

Ďalšie najbližšie akcie

Žiadne najbližšie akcie