Hlas volajúceho na púšti: Kristus Žije!

Hlas volajúceho na púšti: Kristus Žije!

Kedy?

30.11 - 24.12.2020

Kde?

Slovensko

Počas adventu pripravujeme kalendár s obsahom na každý deň, ktorý po “otvorení okienka” môžu prijať mladí, dospelí či starší. 

 

Nebudú to čokoládky, skôr pozvanie k uvažovaniu a modlitbe nad tým, čo pre mňa, v mojej situácií znamená, že Kristus (aj tam) žije. 

 

Venujte aspoň 15 minút denne počas adventu príprave svojho srdca či istému prebudeniu k bdelosti svojho ducha. 

 

Ako kalendár funguje?

 

Kalendár sa bude postupne otvárať od 1.12. do 24.12. 2020. Záujemcovia ho od konca novembra nájdu verejne dostupný na portáli  Emauzy.online vo forme virtuálnych okienok, ktoré si budú môcť každý deň otvoriť a prijať to, čo sa v nich bude ukrývať.

Obsahom budú krátke zamyslenia k myšlienkam z encykliky pápeža Františka Christus Vivit a tiež vybrané časti Božieho slova a pieseň, ktoré vás môžu vovádzať do modlitby. Myšlienky na každý deň sú vybrané podľa nášho kalendára Christus Vivit. Zamyslenia k myšlienkam pripravujú ľudia s rôznymi životnými príbehmi a pohľadmi, avšak spája ich minimálne jedno, a to viera a skúsenosť, že Kristus Žije.

Obsah zamyslení či modlitby bude možné vypočuť si aj ako podcast. 

 

Prihláste sa, aby ste nezmeškali ani jeden deň. Zaregistrujte sa na túto online adventnú aktivitu a adventný kalendár si budete môcť otvárať aj vo vašich e-mailoch. V e-maili počas niektorých dní nájdete aj prekvapenia, ktoré, veríme, budú pre vás povzbudením. Prihláste sa vyplnením krátkeho formulára, ktorý nájdete na: https://viac.typeform.com/to/qv8EnUnP

 Čo ak som sa o aktivite dozvedel neskôr? 

 

Do aktivity sa môžete zapojiť kedykoľvek počas Adventu. Jednoducho kliknete na aktuálny deň alebo tie predošlé a okienka si môžete otvoriť. 

 

Postupným “otváraním okienok” v našom online kalendári a zamysleniami k myšlienkam z encykliky Christus Vivit chceme otvoriť naše srdcia a započúvať sa do “Hlasu Volajúceho”, ktorý volá, že Kristus Žije! Do Hlasu, ktorý znie aj v našich dňoch.

Pridajte sa k nám a pošlite tento kalendár aj vašim známym. 


Budeme radi, ak nám pošlete aj v priebehu adventu vaše reakcie či svedectvá v spojení s adventným kalendárom. Môžete nás kontaktovať na
support@ozviac.sk


Ďalšie najbližšie akcie

Žiadne najbližšie akcie