Prispevok

Kompas

Simulovaný pracovný pohovor so spätnou väzbou, rozbor životopisou, praktické rady a odporúčania ako zamestnávateľa zaujať... To všetko bolo súčasťou pondelkového doobedia pre účastníkov KOMPASU, ktoré strávili s p. Janou Štefancovou, špecialistkou v oblasti personálnej práce z firmy HERN (ZTS Námestovo).

 

Chceš sa do Kompasu zapojiť aj Ty ? Napíš nám adresu kompas@ozviac.

__________________________________________

Vykročili sme s KOMPASOM

 

Začiatkom júla sme odštartovali prvý štvormesačný cyklus projektu KOMPAS. Každá z piatich  zapojených účastníčok si počas prvého mesiaca vyskúšala prácu na troch rôznych pracovných pozíciách v našej alebo partnerskej organizácii ako napr. animátor voľného času, asistent pre medzinárodnú spoluprácu, administratívne práce, práca so seniormi...

Zároveň absolvovali assessment centrum, na ktorom sa hodnotili vybrané kompetencie.  Účastníci boli postavení do  simulovaných situácií, ktoré museli riešiť.  Vďaka tomuto spoľahlivému a objektívnemu nástroju sa účastníci dozvedeli, na akej úrovni sú ich kompetencie a ktorým smerom zahájiť rozvojový proces.

Skvelou súčasťou júlovej fázy projektu bol aj tréning seba prezentácie. Pod vedením odborného lektora sa účastníci interaktívnou formou učili, ako čo najzaujímavejšie prezentovať seba, či svoj názor.

Pred nami sú ešte ďalšie mesiace intenzívnej práce, počas ktorých budú mať ešte veľký priestor na získanie praktických zručností či už v pracovnej pozícií v našej organizácii, alebo na stáži v jednej z partnerských firiem. Veľa času budeme aj naďalej venovať kariérnemu poradenstvu, mentoringu a školeniam na rozvoj osobnostných zručností.

Od 21. septembra  začína druhý cyklus, do ktorého sa môže zapojiť maximálne sedem účastníkov. Ak  máte od 18 do 30 rokov a v súčasnosti ste bez práce, využite túto mimoriadnu príležitosť na svoj rozvoj a naštartovanie vášho pracovného života. Prihlásiť sa môžete na adrese Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. alebo na tel. čísle 0948 84 99 22.

Nižšie pripájame odkazy od účastníčok projektu prebiehajúceho cyklu:

“Kompas je skvelý projekt ,  ktorý Ti ponúka širokú škálu pracovných pozícií, takže sa nemusíš báť, že si nenájdeš to čo Ťa baví. Môžeš sa zdokonaliť v seba prezentácii, vystupovaní, ale aj ako správne komunikovať.” Ivana (19)

“Kompas by som určite odporučila každému nezamestnanému, už len kvôli tomu, že môžeš vyskúšať niečo iné a nazbierať skúsenosti. Zároveň som si uvedomila aké dôležité je nevzdávať sa.” Lenka (20)

"Som už viac ako pol roka nezamestnaná. Mala som veľa času, ktorý som nevedela využiť. Pri hľadaní práce som sa dopočula o projekte Kompas, ktorý sa venuje nezamestaným ľuďom. Ponuka sa mi veľmi páčila, tak som sa prihlásila. Za ten čas , čo som v projekte som získala skúsenosti v rôznych oboroch práce. Vďaka školeniam, ktoré máme si môžem zlepšovať svoje zručnosti. Vlastný výber práce mi umožňuje robiť  to čo ma baví, napĺňa a to ma  posúva ďalej. 
 
Stretávam sa každý deň s novými výzvami, s ktorými by som sa nestretla a nepopasovala, keby som sedela doma . S každou výzvou sa učím rozvíjať aj svoj charakter. Príjemný prístup vedúcich tímu, školiteľov a kolegýň a ďalšieho personálu mi dodáva chuť každý deň niečo pre seba urobiť a za to im z celého srdca ďakujem" Miška (25)
 
“Kompas by som určite odporučila ...

 


__________________________________________

 

Zámerom nášho projektu KOMPAS je vytvárať príležitosti pre mladých ľudí, ktorí si z rôznych príčin ťažko hľadajú uplatnenie na trhu práce. Zároveň chceme zabezpečiť rozvoj ich schopností, ktoré sú dôležité pre začlenenie sa do spoločenského a pracovného života.

 Kto sa môže zapojiť?

 KOMPAS určený mladým nezamestnaným, absolventom stredných a vysokých škôl od 18 do 30 rokov.

 Ako to bude prebiehať?

 Bude prebiehať v troch fázach: 

  • počas prvej fázy  ponúkame mladému človeku na výber tri dobrovoľnícke pracovné pozície, na základe ktorých si ľahšie vytvorí predstavu o svojich záujmoch na trhu práce. 
  • druhá fáza projektu má za cieľ zvyšovať a upevňovať získané zručnosti. Účastník projektu si sám vyberie pracovnú pozíciu, ktorá čo najviac vystihuje jeho potreby a záujmy.  Počas celej fázy bude sprevádzaný mentorom, ktorý ich bude viesť a podporovať. V rámci osobného rozvoja absolvujú tréningy osobnostných a komunikačných zručností, ako správne napísať životopis a motivačný list. Súčasťou budú aj simulované pracovné pohovory so skúseným personalistom.  
  • tretia fáza je vyhradená pre stáž v partnerskej firme, kde pod vedením interného zamestnanca získajú prepojenie na prax, rozvoj pracovných zručností a návykov.

 

Projekt je podporený Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu a  bude prebiehať do 12/2015.

 

 

V.I.A.C. - Inštitút pre podporu a rozvoj mládeže

Ústie nad Priehradou 41
028 01 Tstená
Číslo účtu: 4013975251/7500 
IČO: 42 217 202    
DIČ: 2023 297 287
Tel.: 0948 84 99 22

Archív