YoDel

YoDel

Kedy?

9.-10.4. 2019

Kde?

Poprad

Žijeme v dobe zmien, ktoré sa neustále zrýchľujú. Množstvo zamestnaní zanikne a väčšina takých, v ktorých mladá generácia strávi väčšinu života, ešte ani neexistuje. Na čo teda máme mladých do budúcnosti pripravovať? Menia sa aj spoločenské normy a to, ako dokážeme pracovať s mladými ľuďmi, veľmi ovplyvní, akú spoločnosť budeme spoločne tvoriť. A tak potrebujeme s mladými držať krok, snažiť sa porozumieť svetu, v ktorom žijú a hľadať a skúšať nové cesty a spôsoby, ako ich rozvíjať.


Preto sme vytvorili Konferenciu o nových prístupoch k mladej generácii - YoDel, kde v strede záujmu stojí mladý človek a výzvy, ktoré práca s mladými ľuďmi prináša. Tohtoročný YoDel sa nesie v téme inovácií a demokracie.


Tešiť sa môžete na zaujímavých hostí - napr. Matúša Horvátha, Pavla Kučeru, Juraja Viga, Matúša Bakytu, Silviu Galovú a ďalších. Pod ich vedením Vás čakajú praktické workshopy, počas prvého aj druhého dňa, v ktorých sa budete môcť zoznámiť so zaujímavými metódami a konceptami, ktoré v práci s mládežou fungujú. Súčasťou workshopov bude napr. Kreatívne učenie, Design thinking, Grafická facilitácia, predstavíme inovatívnu vzdelávaciu metódu LARP, pokrstíme šlabikár neformálneho vzdelávania a nebude chýbať ani priestor pre prepájanie a spoluprácu firiem a organizácií.


YoDel je priestor otvorený pre všetkých, ktorí s mladými ľuďmi pracujú a hľadajú nové možnosti, spôsoby a prístupy, ako byť k mladým bližšie, reagovať na ich potreby a pomáhať im rozvíjať ich potenciál. Či už je to v rámci neziskových organizácii, centier voľného času, ale aj v rámci samosprávy a verejných inštitúcií, či firiem.


Vstupenky a všetky bližšie informácie o konferencii nájdete na 
www.yodel.sk.


Registrácia do 3.4. 2019.


Pre samotných mladých ľudí sme zároveň v rámci konferencie pripravili malú grantovú výzvu, v ktorej podporíme zaujímavé nápady na projekty. Viac informácií o grante pre
mladých nájdete tu


Tešíme sa na Vás na konferencii.

Ďalšie najbližšie akcie