Vnímajkovia - Giving Tuesday NOW

Vnímajkovia - Giving Tuesday NOW

Kedy?

5.5.2020

Kde?

Slovensko

Čo je ale Giving Tuesday Now? 

 

Sviatok štedrosti teraz je odpoveďou na aktuálnu krízovú situáciu. V utorok 5.5. sa spustí Darovací maratón, do ktorého sa môžete zapojiť z vašich domovov. Počas tohto maratónu budú mať ľudia z celého sveta príležitosť podporiť projekt či organizáciu, a tak spoločne priniesť svetlo, priniesť nádej do oblastí, kde je to práve potrebné.

 

Ako vyzerá Darovací maratón? 

 

Maratón je beh na dlhé trate... Ako aj každý projekt, každá pomoc. Zvládnuť sa to dá, keď bežíme spolu viacerí, máme určený cieľ a  vieme, prečo to robíme. Práve to je myšlienkou metafory Darovacieho maratónu. Pridať sa ku „behu“ finančnou podporou, s ktorou môžeme spoločne dobehnúť do cieľa.  Zo svojej domácej pracovne, či jedálenského stola sa tak môžete pridať každý podľa svojich síl.  

 

Čo je ten Náš cieľ ? Za čo pobežíme my ? 

 

V tomto čase chceme bežať za Vnímajkov, hračky ktoré pomáhajú vnímať odlišnosti. 


Dnes sa obývačky zmenili na triedy a chýba prestávka, cez ktorú by deti prirodzene budovali vnímavosť na iné deti. Chýbajú triednické hodiny, či smerovanie od učiteliek o tom, ako sa máme ku sebe správať, aj keď sme od seba odlišní. A pre rodičov sú to pochopiteľne náročné témy, keď nie sú podnety. Bez stretnutia sa nedá budovať vnímavosť. Pre to pokladáme za dôležité vytvoriť okrem hračiek aj iné produkty Vnímajkov, vďaka ktorým aj rodičia budú môcť otvárať a komunikovať citlivé témy so svojimi deťmi. Vďaka rozprávkam, hračkám, príbehom, omaľovánkam či detským pesničkám to bude pre deti prirodzená cesta, ako sa rozprávať o odlišnostiach. A najmä sa „stretnú“ s odlišnosťou aj v detskej izbe, cez Vnímajkov.


O Vnímajkoch sa dozviete viac tu 


Vnímajkovia sú 100% ručne vyrábané výrobky z materiálov vhodných pre deti. Sú to registrované dizajnové výrobky, z ktorých každý je originál. Rozprávky a príbehy či pesničky o nich sú zatiaľ iba na papieri. Chceme nahrať CD, vytlačiť knižky a budeme potrebovať ešte veľa bavlniek a háčikov, aby sme kufríky s Vnímajkami mohli ponúknuť verejnosti. Tento maratón bude trvať ešte dlho. O to viac si uvedomujeme náročnosť trate. A najmä sme si vedomí toho, že sami to nezvládneme. 

 

Dopady tejto krízy na sociálne či iné rozdiely medzi rodinami a teda deťmi, môžeme iba trúfalo predpokladať. Avšak spolu môžeme sadiť semienka vnímavosti už do malých detí, aby potom tam, kde rastú rozdiely vykvitla vnímavosť. 

 

Počas 24- hodinového darcovského maratónu sa môžete ku behu za tento cieľ pridať k nám.  


Čoskoro vám zverejníme link, cez ktorý môžete podporiť výrobu edukačných pomôcok a produktov o Vnímajkoch. 


Svojou finančnou podporou nám zároveň môžete pomôcť získať bonus 500€. Najúspešnejšia nezisková organizácia, ktorá v daný deň vyzbiera najviac finančných darov, získa bonus 500€. Pomôcť nám v tom môžete aj zdieľaním, tým, že o tom poviete známym či priateľom. Odštartujeme už v utorok, 5.5. 2020. 

 

V UTOROK NÁS MÔŽETE PODPORIŤ TU 

 

Ako inak sa môžem zapojiť? #Vyzva55


Ochota ľudí a povzbudenia sú  ako energetický nápoj pre bežcov. Veľmi dobre poznáme momenty, kedy už dochádzajú sily. Vtedy sú v maratóne dôležití fanúšikovia, ktorí veria, ktorí majú vo vás nádej. Preto aj každá nefinančná podpora sa ráta.


Výzva 55 spočíva v tom, že splníte výzvu, ktorá  akokoľvek súvisí s číslom 55. Upečiete 55 palaciniek, prejdete 5,5m na rukách, alebo čokoľvek iné. Postup, ako nás touto výzvou povzbudiť, je veľmi jednoduchý: 

  • Premysli si výzvu, ktorá súvisí s číslom 55.

  • Pridaj fotku alebo video s tvojou výzvou na Instagram  (ako príspevok).

  • Označ nás @viac_oz a nezabudni na hashtag #vyzva55

  • Nominuj svojich priateľov do výzvy (môžeš aj do konkrétnej) a pomôž ju šíriť ďalej

  • Podpor tento beh, aby sme aj s tvojou pomocou mohli úspešne dôjsť do cieľa


Bežíme za malých-veľkých Vnímajkov, ktorí budú vedieť vnímať odlišnosti vo škôlke či v inom detskom kolektíve.


Okrem toho, že nám tým vyjadríš podporu, nám môžeš pomôcť získať aj ďalšiu finančnú podporu 500€ od iniciatívy Giving Tuesday Now. Bonus získa organizácia, ktorá bude pri označení #vyzva55 označená najviackrát. 


(Do rôznych výziev sa môžeš zapojiť aj viackrát, s viacerými výzvami. Počíta sa každý príspevok na Instagrame s označeniami #vyzva55 a @viac_oz – nerátajú sa instagramové príbehy)


Pridaj sa k nám! Takto spoločne aj s tvojou podporou môžeme dobehnúť až do cieľa. 

Ďalšie najbližšie akcie