Svetový deň pletenia na verejnosti

Svetový deň pletenia na verejnosti

Kedy?

8. júna 2019 14:00 - 18:00

Kde?

SINAJ City Hub, Trstená

V Komunitnom centre Sinaj pletieme a háčkujeme pravidelne raz za týždeň. Preto sme sa s radosťou pridali aj k iniciatíve Svetového dňa pletenia na verejnosti, ktorému sme dali aj výstižný slogan – „Svetový deň pletenia mám každý deň". Pletenie či háčkovanie je pre naše staré mamy a babičky "spojítko", vďaka ktorému sa môžeme stretávať a tráviť spolu príjemný čas. Mamičky s deťmi, babičky, vnúčatá - všetko nadšenci pletenia a háčkovania sa 8. júna v slnkomzaliate popoludnie zišli na našej malej terase v Sinaj City Hub.


Priniesli so sebou nielen ihlice a háčiky, ale aj chutné domáce koláče a iné dobroty, na ktorých sme si mohli pochutnať. Smiech a džavot detí, veselá vrava  šumných žien sa niesla až na ulicu. Vymenili sme si múdre rady, tipy a triky na naše obľúbené vzory a štýly. Zároveň to bol čas aj pre vzájomné zdieľanie radostí a starostí nášho každodenného života. Možno práve preto je to pre nás viac ako len pletenie a drží nás to pohromade tak dlho.

„Je to super nápad, takto sa stretnúť s ľuďmi rovnakej krvnej skupiny. Spojila som príjemné s užitočným. Naučila som sa háčkovať nové veci z použitých tričiek. Je to geniálne, už nikdy nevyhodím tričko, ktoré nenosím," hovorí účastníčka pletenia Zuzka.


V rámci tejto akcie sme mali možnosť pomôcť tým, ktorí to potrebujú. Uplietli a uháčkovali sme spolu 15 podložiek na stoličky pre Dom Charitas Sv. Františka z Assisi v Trstenej.


„Som veľmi rada, že som mohla stráviť sobotňajšie popoludnie v takejto príjemnej spoločnosti,
" hovorí aktívna účastníčka pletenia Janka. A pokračuje: „Popri háčkovaní sme sa vzájomne pohostili, podebatovali a naučili sa nové techniky háčkovania a pletenia. Teším sa, že našimi podsedákmi urobíme radosť starkým z charity. "


„Dnešný deň bol fantastický. Jednak bol krásny, čo sa týka počasia, a jednak sme mali konečne dostatok času spoločne pliesť, rozprávať sa, smiať sa. S týmito žienkami je každý deň strávený s ihlicami a háčikmi svetový,"
 dopĺňa Ľubka.


Veríme, že tento náš prvý ročník Svetového dňa pletenia nebude posledný a stretneme sa v tejto skvelej atmosfére znova o rok. A dovtedy samozrejme ešte každý utorok od 15.00 do 17.00 h. Nech sa páči, príďte medzi nás a zistíte, čo je na tom háčkovaní a pletení také svetové.Ďalšie najbližšie akcie