Kurz pre rodičov tínedžerov

Kurz pre rodičov tínedžerov

Kedy?

15.5.2019

Kde?

SINAJ City Hub Trstená

Niekto raz povedal: „Najväčším zadosťučinením pre rodičov je, keď ich deti majú svojich vlastných tínedžerov.“ Každý, kto si týmto obdobím prešiel, vie, o čom sa hovorí. Je to obdobie plné vzdoru, hľadania seba samého, sprevádzaného fyzickými zmenami na vlastnom tele. Obdobím, kedy tínedžeri strácajú záujem o všetko a zároveň majú záujem o všetko. Obdobie, ktoré je ťažké nielen pre samotného tínedžera, ale aj pre rodiča. Aby sme boli pripravení na túto fázu, rozhodlo sa Komunitné centrum Sinaj, usporiadať Kurz pre rodičov tínedžerov, aby sme  im pomohli zvládnuť náročné obdobie.

 

Kurzu sa zúčastnilo 13 rodičov v období od 15.5. do 12.6. 2019 v čase od 17.00 do 19.30 hod. A to na  piatich stretnutiach, ktoré viedli manželia Nicky a Sily Lee interaktívnou a zábavnou formou, ktoré boli doplňované vzájomnými diskusiami a príkladmi z ich vlastného rodičovstva. Sami manželia Lee hovoria: „Rodiča sú dnes oveľa viac pod tlakom než kedykoľvek predtým a mnohí z nich potrebujú pomoc a podporu“. Náplňou kurzu bolo naučiť sa mať svoj dlhodobý cieľ na pamäti, ktorým je udržiavať a budovať vzťah s našimi tínedžermi, stanoviť im správne hranice, pomáhať im správne sa rozhodnúť a rozvíjať ich emocionálne zdravie. Nedať sa odradiť ich náladovosťou či pocitom, že ničomu „kúlovému“ nerozumieme.  

 

„Počúvať iných rodičov bolo pre mňa povzbudzujúce a nachádzať praktické návody bolo skvelé,“  hovorí jeden z účastníkov a dodáva, „Dozvedela som sa, kedy pristupujem k svojmu tínedžerovi  správne a kedy musím svoj prístup zmeniť. Pretože niekedy zabúdam, že to nie je už malé dieťa, ale dospievajúca osobnosť. Som rada, že som sa zúčastnila.“

 

 

Kurz obohatil nielen rodičov, ktorí sa ho zúčastnili, ale aj nás samotných. Sme radi, že nové poznatky priniesli pozitívne zmeny do rodín a boli zodpovedané najčastejšie otázky, ktoré upevnia rodinnú pohodu.

Ďalšie najbližšie akcie