Kroky k lepšej škole

Kroky k lepšej škole

Kedy?

11.12. 2019, 15:00 - 16:30

Kde?

KU v Ružomberku-Poprad, Nábrežie Jána Pavla II 438/15, 058 01 Poprad

EDU Point v Poprade Vám tentokrát prináša DISKUSIU o tom, ako jednoduchými a reálnymi spôsobmi môžeme zlepšiť a rozvíjať naše školy. Ako nehľadať prekážky, ale vidieť možnosti. Prečo má zmysel aj napriek situácii slovenského školstva, ostať učiteľom na Slovensku. Čo v rámci iniciatív na zlepšenie v školách funguje, čo nefunguje a pod. Súčasťou bude aj inšpirácia a zdieľanie dobrej praxe.

O svoje skúsenosti z toho, ako sa to reálne dá, sa prídu podeliť diskutujúci Martin Šmilňák a Bohdan Hroboň.


Martin Šmilňák
– riaditeľ Cirkevnej spojenej školy v Bardejove, ktorej súčasťou je aj Gymnázium sv. Jána Bosca, na ktorom je bilingválne päťročné štúdium pre žiakov 8. a 9. ročníka základných škôl s výborným prospechom. Za 9 rokov zo skrachovanej školy, ktorú mesto vyradilo zo siete škôl, dokázal spoločne s ďalšími ochotnými ľuďmi kompletne zrekonštruovať školu cez desiatky projektov, sponzorov, brigády a podobné aktivity. Vytvoril gymnázium, ktoré odráža potreby jednotlivých žiakov aj potreby spoločnosti. Vychováva novú generáciu študentov a pripravuje ich pre budúcnosť. Spolupracuje s najkvalitnejšími zahraničnými školami a jeho cieľom je transformovať školský vzdelávací program partnerskej školy vo Veľkej Británii do slovenských škôl. 


Bohdan Hroboň
– riaditeľ Centra kresťanského vzdelávania v Martine, ktoré zahŕňa spojenú školu od MŠ po SŠ, Biblickú školu a Nadáciu kresťanského vzdelávania.  Zároveň pôsobí ako vedecko-výskumný pracovník na Trnavskej univerzite. Pochádza z farárskej rodiny a pre svoju vieru a angažovanosti v práci s mládežou zažil mnohé prekážky, vrátane výsluchov ŠTB. To ho však neodradilo a aj napriek tomu, že učiteľov a školy od detstva bytostne neznášal, stal sa učiteľom a pracuje v školstve. Študoval na dvoch slovenských vysokých školách a keď zistil, že učiteľstvo a štúdium (najmä Biblie) mu prináša radosť a je to jeho poslanie, chcel to robiť poriadne  a získať to najlepšie, čo existuje. Preto sa rozhodol pre štúdium v zahraničí; najprv v troch školách v USA a potom na Oxfordskej univerzite. Svoje skúsenosti teraz uplatňuje doma, pretože vo svojom poslaní nevidí len odovzdávanie teórie, ale najmä to, že môže byť súčasťou reálnej zmeny k lepšiemu v Slovenskom školstve a tak aj v životoch ľudí.


Termín:
11.12. 2019, 15:00 - 16:30

 

Miesto: KU v Ružomberku-Poprad, Nábrežie Jána Pavla II 438/15, 058 01 Poprad

 

Diskutujúci: Martin Šmilňák a Bohdan Hroboň


Prihlásiť sa môžete tu.
 

 

Účasť je bezplatná.


Registrácia je nutná a záväzná.

 

Diskusia je vhodná najmä pre vedúcich pedagogických pracovníkov - riaditeľov škôl, zástupcov, ale aj pre učiteľov, iných pedagogických pracovníkov, študentov pedagogiky a zástupcov MVO.

 

Počet miest limitovaný. Za jednu školu/organizáciu sa môžu zúčastniť max. dvaja.

 

V prípade, že chcete dať vedieť o tejto diskusii svojim kolegom a známym, môžete tak urobiť aj zdieľaním udalosti na FB.

 

Tešíme sa na Vás.
Ďalšie najbližšie akcie