Inšpiratívna konferencia K.R.O.K.

Inšpiratívna konferencia K.R.O.K.

Kedy?

14.3.2019 o 19:00

Kde?

Dom kultúry Trstená

Pred nami je už šiesty ročník inšpiratívnej konferencie K.R.O.K, ktorý znova prinesie veľa inšpirácie. Už 14. marca 2019 o 18:00 hod., v Dome kultúry v Trstenej, sa môžeme spoločne tešiť na ľudí, ktorí svoj prvý veľký K.R.O.K v ich živote už urobili a neustále napredujú vo svojich rozhodnutiach. Tento rok sa môžete tešiť na hostí, ktorí vo svojom rozhodnutí robiť veci inak mysleli na druhých, na tých, ktorí to vo svojom živote nemali také ľahké.


Jedným z hostí je Marián Čaučík, spoluzakladateľ Hnutia kresťanských spoločenstiev detí eRko a v súčasnosti riaditeľ programu rozvoja spolupráce Dobrá novina. 
V prvých rokoch existencie eRka veľa cestoval po Slovensku, aby tak odpovedal na pozvania a potrebu rozšíriť prácu s deťmi v katolíckych farnostiach, ktorá počas 40 rokov totalitného socialistického režimu nebola možná. Vybudoval základy eRka ako jednej z najväčších detských organizácií. Bol iniciátorom koledníckej akcie Dobrá novina, ktorej prvý ročník sa uskutočnil na Slovensku na Vianoce 1995. Postupne sa Dobrá novina stala najväčšou pravidelnou dobrovoľníckou akciou na Slovensku a jednou z najväčších verejných zbierok v našej krajine. 

Ďalším z hostí je Juraj Bača, úspešný slovenský herec, známa tvár z televízie, ktorý však neostal iba pri herectve. Angažuje sa v charite a dobrovoľníctve. Spolu so svojím bratom založil občianske združenie Myšlienka, ktorej cieľom je meniť svet okolo seba k lepšiemu a pretaviť tak dobré nápady a myšlienky do skutkov, ktoré budú hovoriť za nich. Pomáha aj vo svojom rodnom meste Galanta, kde chcú svojimi aktivitami zapáliť i ďalších k tomu, aby venovali časť svojho času a energie na zlepšenie prostredia vo svojom okolí a spoločne tak preniesli dobré myšlienky z papiera do každodenného života v ich meste.

Katarína Hutyrová, spoluzakladateľka „sekáča“ NOSENE, ktorá sa nebojí búrať stereotypy nakupovania z druhej ruky, šíri myšlienku Módnej Revolúcie a tak pomáha aj ľuďom v núdzi. Značka NOSENE má dnes už dokonca svoju vlastnú kolekciu Renewals by Nosene. „Za dva roky, ktoré fungujeme, sme si prešli dlhou cestou plnou práce, ktorá však na konci všetkého pomáha sociálne i ekologicky“. Časť z predajnej ceny i materiálne príspevky posielajú na pomoc týraným ženám. 

Inšpiratívna konferencia je určená hlavne pre mladých ľudí, ktorých chceme "naštartovať" a ukázať im, čo všetko sa dá dosiahnuť, keď neostanú len nečinne sedieť.
Vstupné je 3€. Lístky si môžete zakúpiť u nás v Sinaj City Hub alebo priamo na mieste.
Príďte a nechajte sa inšpirovať príbehmi osobností, ktoré sú pre mnohých vzorom a povzbudením.


Viac informácií a mená ostatných hostí nájdete na www.krok.ozviac.sk.

 

Ďalšie najbližšie akcie